GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Tekanna 9344313
*
nr 934 4313
Tekanna
med groda, höjd ca 8 cm
Kondition: nagg, slitage
Utrop:
300 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 20:14:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/1 22:30:49
1
100 kr
12/1 16:52:42
2
200 kr
12/1 19:19:33
3
200 kr
12/1 19:19:33
2
200 kr (Budbetjänt)
12/1 19:42:26
2
300 kr
12/1 19:46:50
4
300 kr
12/1 19:46:50
2
300 kr (Budbetjänt)
12/1 19:47:02
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: groda keramik tekanna
-
5023 Kaffekoppar
10 + 4 delar, Royal Grafton, "Dynasty", England
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:04
-
2007 Kanna med lock
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg, G..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:54
-
5409 Lockurnor
Ett par, Kina, nutida. Höjd: 36 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:04
-
2022 Skål
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:34
-
2005 Skål
Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, Be..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:41
-
2004 Skål
Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, Be..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 20:18
*
Tekanna
Kondition: nagg, slitage
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
nr 934 4313
Tekanna
med groda, höjd ca 8 cm
Kondition: nagg, slitage
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/1 22:30:49 | 1 | 100 kr |
12/1 16:52:42 | 2 | 200 kr |
12/1 19:19:33 | 3 | 200 kr |
12/1 19:19:33 | 2 | 200 kr (Budbetjänt) |
12/1 19:42:26 | 2 | 300 kr |
12/1 19:46:50 | 4 | 300 kr |
12/1 19:46:50 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
12/1 19:47:02 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: groda keramik tekanna
-
5023 Kaffekoppar
10 + 4 delar, Royal Grafton, "Dynasty", England
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:04 -
2007 Kanna med lock
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg, G..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:54 -
5409 Lockurnor
Ett par, Kina, nutida. Höjd: 36 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:04
-
2022 Skål
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:34 -
2005 Skål
Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, Be..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:41 -
2004 Skål
Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, Be..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 20:18